Město Desná a penzion Na Souši se 9. a 10. 6. 2007 staly hostiteli závěrečné konference MO Český Ráj.

Jde o celostátní soutěž fotoklubů, které mezi sebou soutěží svými kolekcemi fotografií. Celkem na setkání přijelo asi 70 zástupců z jednotlivých fotoklubů.Za nás se zůčastnili : M. Suchánek, Jan Maglen, Jiří Tejchman, František Vopršal, Milan Pešek a Pavel Charouz. Program byl bohatý: prohlídka přehrady Souš i s průchodem hrází byla nevšedním zážitkem. Samozřejmě nejočekávanější bylo vyhodnocení soutěže a předání cen.

Večer následovala beseda s fotografem z MF Dnes panem Romanem Čejkou a panem Endlerem – fotografem a spisovatelem. V neděli následovalo focení v okolí dle vlastního uvážení.Nás zaujaly nedaleké vodopády Černé Desné. Novopacký fotoklub vytvořil opět kvalitní soubor fotografií, o čemž svědčí obhájené 5. – 6. místo. Nejlépe si od nás vedli B. Prachař – 4. místo, L. Hejtman – 12. místo a J. Maglen – 40. místo z celkových 280 soutěžních fotografií.

Děkuji všem kolegům za pěkné fotografie, kterými jsme mohli reprezentovat nejen sebe, ale i naše město. V příštím roce se stává pořadatelem fotoklub Turnov. Doufám, že se na podzim podaří sestavit opět kvalitní kolekci fotografií, která bude reprezentovat náš klub v roce 2008. Věřím, že fotoklub najde i v tomto roce, kdy oslaví 75 let svého trvání, podporu a zázemí města, které tak dobře reprezentuje.

Výsledky :
1. KFA Brumov – Bylnice
2. MKS Jaroměř
3. Fotoklub KD Semily
4. Fomaklub Liberec
5.-6. ČSA Praha Fotoklub
5.-6. Fotoklub MKS Nová Paka
7. Jizerský fotoklub Hejnice
8. Fokus Sopotice
9. SDF Desná
10. Safír Turnov
11. Fotoklub Blatná
12. Nekras Jablonec n. Nisou
13. Český klub daguerrotipie Horoměřice
14. Hanácký fotoklub Olomouc